PTT KARGO TAKİP

PTT Kargo Takibi
 

PTT Yurtiçi Kargo Takibi ve sorgulaması için Tıklayınız

PTT kargo sorgulama ve takip sayfasından yurtiçi ve yurtdışı gönderileriniz durumlarını öğrenebilirsiniz.

Kargo Takip Sorgulamaları ve diğer konularda Forum bölümümüzden soru sorabilir, bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Bu hizmeti kullanarak, kayıtlı yurtiçi ve Türkiye'ye giriş yapmış yurtdışı gönderilerin durumunu takip edebilirsiniz.

Acele Posta Gönderisi(APS), Taahhütlü Gönderi, Koli Gönderisi ve Tebligat Gönderilerinin alıcısına teslimine kadar geçtiği her sevk noktasında kayıt altına alınmaktadır.

Yurtdışı ve yurtiçi Ptt kargolarınızı harita üzerinden takip edip, son durumu sorgulayabilirsiniz. Harita üzerinde kargonuzun yola çıkış noktasını ve en son bulunduğu noktanın kaydını görebilirsiniz.

Ptt aracılığıyla yollayacağınız kargo, aps, mektup gibi gönderilerinizin ücretini; yurtiçi, yurtdışı tercihlerinize göre, kapıda ödeme gibi seçeneklerle ve ihtiyacınıza göre diğer birçok servisi ekleyerek tek bir hesaplama aracından hesaplayabilirsiniz.

PTT Kargo Hizmetleri

Yurt İçi Kargo

Kargo siparişlerinizi “PTT Kargo 169” nolu servis telefonu aracılığıyla veya https://interaktifkargo.ptt.gov.tr/ internet adresinden verebilirsiniz.

Kurye

Kapsamında haberleşme maddesi, dosya, doküman, evrak veya eşya bulunan belli bir ağırlık ve hacme kadar PTT tarafından kabul edilen yurt içi varışlı gönderilerdir.

Şehiriçi Ekspres Kurye

Kapsamında haberleşme maddesi, dosya, doküman, evrak veya eşya bulunan belli bir ağırlık ve hacime göre kabul edildiği aynı ilin merkez ilçesi veya ilçeleri şehir içi dağıtım alanında ya da aynı ilçenin kendi şehir içi dağıtım alanında alıcılarına teslim edilen gönderilerdir.

Yurtiçi Kargo/Kurye Ek Hizmetler

Alma Haberli Kargo:
Kargolar göndericisinin isteği üzerine alma haberli olarak kabul edilebilir. Bu durumda kargoya bir alma haber kartı iliştirilir. Kargolar alıcısına teslim edildiğinde alma haber kartının alıcısına imzalatılarak göndericiye iletilmesine yönelik hizmet türüdür

Ücreti Alıcıdan Tahsil:
Kargonuzun gönderi ücretinin alıcısı tarafından ödenmesini istiyorsanız bu hizmetten faydalanabilirsiniz…

Yurt Dışı Koli

PTT'nin, tüm dünya ülkelerine göndericisinin isteğine göre uçak (havayolu) veya yüzey (karayolu, denizyolu gibi) yolu kullanılarak sevki sağlanan uygun ücretli, seçenekli, güvenli ve kaliteli gönderi hizmetidir.

Yurt Dışı APG

Acele olarak alıcısına teslim edilmesini istediğiniz yurtdışı gönderileriniz için yararlanabileceğiniz ve varış posta idareleri ile imzalanan ikili anlaşmalar çerçevesinde halen 110 ülkeye verilen öncelikli hizmetimizdir.

Ambalaj Malzemeleri

Gönderilerinizi, siz müşterilerimiz için özel olarak hazırlanmış ücretli/ücretsiz ambalaj malzemeleri ile gönderebilirsiniz.

Kargoların Kabul Koşulları
Mevzuatımız gereğince kargo içeriğinin kabul memuru tarafından kontrol edilmesi gerektiğinden PTT işyerlerine açık olarak getirilmesi gerekmektedir. (Postaya çok sayıda kargo veren resmi kurum, tüzel kişi veya ticaret unvanıyla çalışan gerçek kişiler Posta Kanunu’nda belirtilen posta yasaklarına uymayı taahhüt ettiklerini yazılı olarak bildirdikleri takdirde uygun ambalaj içerisinde postaya verecekleri kargolar içeriği kontrol edilmeden kabul edilebilir.)

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: PTT Kargo Takip, PTT Kargo Sorgulama, Kargo Takibi


Kategori: Kargo Takip / Kargo Firmaları

Etiketler: PTT, PTT Kargo, Yurtiçi Kargo Takip, PTT Kargo Takip, Aras Kargo Takip
Yorumlar

  

PTT Genel Müdürlüğüne ve çalışanlara sonsuz teşekkürler. Hem uygun fiyat hem de çok hızlı.


Yorum Ekle

İsim:

Yorum:

En fazla 250 karakter

Güvenlik Kodu: