Bursa Su Faturası Sorgulama - Buski Borç Ödeme

 

Kurum : BUSKİ

Lütfen Abone No giriniz.

Abone No :

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: Bursa Su Fatura Sorgulama, Bursa Su Borç Sorgulama, Buski Su Fatura ödeme, Bursa Su Fatura ödeme noktaları

 

 e-BUSKİ Güvenlik Uyarıları

1. BUSKİ bilgi işlem sistemlerinde abonelerimize ait kredi kartı bilgilerini kesinlikle tutmamaktadır.

2. BUSKİ, abonelerinden e-posta yoluyla kişisel bilgi, kredi kartı bilgisi veya şifre talep etmemektedir. Kişisel bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi veya şifrenizi göndermenizi talep eden bir e-posta BUSKİ’ye aitmiş gibi görünen bir adresten gelirse, bu e-postaya kesinlikle cevap verilmemelidir.

3. BUSKİ internet veya e-posta üzerinden, hiçbir zaman üyelik bilgilerinizi yada kredi kartı bilgilerinizin güncellenmesini istememektedir.

4.Kredi kartı bilgileri ve şifreleriniz kimseyle paylaşılmamalı ve bir yere not edilmemelidir. Şifreleriniz kolay tahmin edilemeyecek şekilde olması ve düzenli aralıklarla değiştirilmesi güvenliğiniz için önemlidir. Şifrelerin hatırlatma amaçlı bir yerlere not edilmesi veya başka kişilerle paylaşılması sakıncalıdır.

5. e-BUSKİ hizmetlerinde e-tahsilat işlemleri yaparken, açılan pencerede SSL şifrelemesi olduğunu gösteren sağ alt köşede bulunan kilit işareti mutlaka kontrol edilmelidir. Bu kilit üzerine çift tıklandığında açılan sertifika bilgileri geçerlilik tarihleri ile birlikte kontrol edilmelidir. Verilen: ebuski.buski.gov.tr ve “ Veren: GlobalSign ServerSign CA

6.Ortak alanlardaki (iş, okul vb.) bilgisayarların kullanımına dikkat edilmeli, internet cafe’lerden Tahsilat İşlemleri işlemi yapılmamalıdır. Bilginiz dışında (siz yokken ya da bilgisayarı kullanan diğer kullanıcılar tarafından) bilgisayarınıza bilinçli veya yanlışlıkla yüklenecek bazı programlar veya dosyalar, bilgisayarın içerisinde bulunan bilgilerin zarar görmesine veya başka kişilerin eline geçmesine neden olabilir. Bilgisayarı kullanarak gerçekleştirdiğiniz şahsi işlemlerinizin ayrıntıları (şifre gibi) ele geçirilebilir. Bu nedenle bilgisayarınızın başından ayrılmanız halinde, bilgisayarınızı tamamen kapatmanız ya da şifre ile girilebilecek hale getirmeniz daha güvenli olacaktır. Bilgisayarınızı açık unutmanıza karşı önlem olarak şifreli ekran koruyucu kullanabilirsiniz.

7.Kredi kartı bilgilerini yazarken ekranınızı birinin görmediğinden emin olun.

8.E-posta içinde bulunan kısa yol link'lerine dikkat edilmelidir. Bağlanmak istediğiniz internet sitelerinin web adreslerini, adres çubuğuna yazarak bağlantı sağlamanız daha güvenlidir. Örneğin: e-BUSKİ hizmetine girerken www.buski.gov.tr adresini, adres çubuğuna yazarak girin. Gelen e-postaların içinde bulunan link'lere tıklayarak ulaştığınız sayfaların ulaşmak istediğiniz sayfa olduğuna emin olun. Bu linklere tıkladığınızda, linkte görünen adrese ulaştığınızı sanmanıza rağmen, aslında oluşturulmuş sahte bir siteye yönlendirilebilirsiniz.

9.Tanımadığınız kişilerden gelen veya konu kısmı anlamsız e-postalardaki ekli dosyaları açmayın. Bu tarz mesajlar virüs içerebilir. Tanıdığınız bir kişinin de bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir. Konu ve içeriği size anlamsız gelen bir mesaj, tanıdığınız bir kişiden de gelse, mesajın içinde ekli dosya varsa bu dosyayı açmayın, mesajı silin. Ekli dosyayı mutlaka açmanız gerekiyorsa, dosyayı öncelikle bir antivirüs programının taramasından geçirin.

10.Bilgisayarınızda kullandığınız programların lisanslı olması güvenlik açısından önemlidir. Kullandığınız ücretli programların lisanslı programlar olması bilgisayarınızın güvenliği açısından önemlidir. Korsan yazılımların kullanımı kanuni olarak yasak olduğu gibi, güvenlik açısından da riskleri bulunmaktadır.

11.İnternet sitelerinden yüklenen yazılımlara dikkat edilmelidir. Bazı internet sitelerine girildiğinde bilgisayarınıza bazı yazılımlar yüklenmek istendiğine dair uyarı gelebilir. Bu yazılımlar kesinlikle bilgisayarınıza yüklenmemelidir. Bu tip yazılımlar bilgisayarınıza yüklediğinizde, siz farkında olmadan tüm bilgilerinize virüs bulaştırabilir veya bu bilgilerin başka kişilerin eline geçmesine neden olabilirler.

12.Bilgisayarınızdaki kullanıcı adınız (user name) size özel ve şifresi en az 6 karakter olmalıdır. Bilgisayarınızın varsayılan kullanıcı adı “Administrator” dır. Herkesçe bilinen bu kullanıcı adının, kolay tahmin edilemeyecek bir ad ile değiştirilmesi güvenlik açısından faydalı olacaktır. Bilgisayarın ilk kurulumunda şifre alanı boş bırakılmamalıdır. Şifre en az altı karakterden oluşmalıdır. Bilgisayar açıldıktan sonra klavyede Esc (escape) tuşuna basılarak şifre kullanılmadan bilgisayarı kullanmaya başlanılmamalıdır.

İNTERAKTİF İŞLEMLER

Fatura Ödeme
Fatura İtiraz
Borç Sorgulama
Arıza Kayıt
Arıza Takip
Kaçak Su İhbar

BURSA SU ONLINE

Borç Sorgulama
Fatura Ödeme
Fatura İtiraz
Arıza Kayıt
Arıza Takip
Kaçak Su İhbar
Bilgi Edinme
Öneri & Şikayet

 


Kategori: Fatura Sorgulama / Su Borcu Sorgulama

Etiketler: Bursa Su Faturası Sorgulama, Buski Su Borç sorgulama, Bursa Su Fatura Ödeme, Bursa Su Borç


Yorumlar

mustafa özer  12.12.2014 06:10:34

Su fatura borcunu öğrenmek istiyorum.


Aykan Dalçalı  25.07.2015 09:54:13

Su fatura borcumu öğrenmek istiyorum.


ayşe kabran  14.07.2016 00:22:47

Su fatura borcunu öğrenmek istiyorum.
Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu: