Fatura Sorgulama, Turkcell, Avea, Turk Telekom, Adsl
  Ana Sayfa  
  Turkcell Fatura Sorgulama
  Avea Fatura Sorgulama
  TTNET Fatura Sorgulama
  Türk Telekom Fatura
  İSKİ Fatura Sorgulama
  İGDAŞ Fatura Sorgulama
  BEDAŞ Fatura Sorgulama
  AYEDAŞ Fatura Sorgulama
  AESAŞ Fatura Sorgulama
  Su Borcu Sorgulama
  Elektrik Borcu Sorgulama
  Doğalgaz Fatura
  Vergi Borcu Sorgulama
  Araç Vergi Borcu Sorgulama
  Araç Hasar Sorgulama
  Telefon Borç Sorgulama
  Bilinmeyen Numaralar
  Tedaş Borç Sorgulama
  Bağkur Borç Sorgulama
  SGK Sorgulama
  Motorlu Taşıtlar Vergisi
  Vodafone Fatura Sorgulama
  Sınav Sonuçları
  AÖF Sınav Sonuçları
  IMEI Sorgulama
  Fatura Sorgulama
  Firmalar
  Trafik Sorgulamaları
  Posta Kodu Sorgulama
  Kargo Takip
  E-Vergi Levhası Sorgulama
  E-Devlet Kapısı
  KampanyalarFatura Yardımı
Fatura Sorgulama
 Bursa Su Faturası Sorgulama - Buski Borç Sorgulama

 

BURSA (BUSKİ) SU Fatura Borcunuzu öğrenmek için Tıklayınız

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: Bursa Su Fatura Sorgulama, Bursa Su Borç Sorgulama, Buski Su Fatura ödeme, Bursa Su Müşteri Hizmetleri, Bursa Su Fatura ödeme noktaları

BUSKİ İNTERNET ŞUBESİ ile Tahakkuk, Tahsilat ve Borç bilgilerinizi öğrenebilir, Ayrıca GlobalSign 128 bit güvenlik sistemi ile su faturalarınızı gecikmiş borçlarınız dahil internetten ödeyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden yararlanmak için üye olmanız yeterlidir. Hizmetlerimizden hemen yararlanmak için lütfen üye olunuz.

Su Arıtma Cihazları

 e-BUSKİ Güvenlik Uyarıları

1. BUSKİ bilgi işlem sistemlerinde abonelerimize ait kredi kartı bilgilerini kesinlikle tutmamaktadır.

2. BUSKİ, abonelerinden e-posta yoluyla kişisel bilgi, kredi kartı bilgisi veya şifre talep etmemektedir. Kişisel bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi veya şifrenizi göndermenizi talep eden bir e-posta BUSKİ’ye aitmiş gibi görünen bir adresten gelirse, bu e-postaya kesinlikle cevap verilmemelidir.

3. BUSKİ internet veya e-posta üzerinden, hiçbir zaman üyelik bilgilerinizi yada kredi kartı bilgilerinizin güncellenmesini istememektedir.

4.Kredi kartı bilgileri ve şifreleriniz kimseyle paylaşılmamalı ve bir yere not edilmemelidir. Şifreleriniz kolay tahmin edilemeyecek şekilde olması ve düzenli aralıklarla değiştirilmesi güvenliğiniz için önemlidir. Şifrelerin hatırlatma amaçlı bir yerlere not edilmesi veya başka kişilerle paylaşılması sakıncalıdır.

5. e-BUSKİ hizmetlerinde e-tahsilat işlemleri yaparken, açılan pencerede SSL şifrelemesi olduğunu gösteren sağ alt köşede bulunan kilit işareti mutlaka kontrol edilmelidir. Bu kilit üzerine çift tıklandığında açılan sertifika bilgileri geçerlilik tarihleri ile birlikte kontrol edilmelidir. Verilen: ebuski.buski.gov.tr ve “ Veren: GlobalSign ServerSign CA

6.Ortak alanlardaki (iş, okul vb.) bilgisayarların kullanımına dikkat edilmeli, internet cafe’lerden Tahsilat İşlemleri işlemi yapılmamalıdır. Bilginiz dışında (siz yokken ya da bilgisayarı kullanan diğer kullanıcılar tarafından) bilgisayarınıza bilinçli veya yanlışlıkla yüklenecek bazı programlar veya dosyalar, bilgisayarın içerisinde bulunan bilgilerin zarar görmesine veya başka kişilerin eline geçmesine neden olabilir. Bilgisayarı kullanarak gerçekleştirdiğiniz şahsi işlemlerinizin ayrıntıları (şifre gibi) ele geçirilebilir. Bu nedenle bilgisayarınızın başından ayrılmanız halinde, bilgisayarınızı tamamen kapatmanız ya da şifre ile girilebilecek hale getirmeniz daha güvenli olacaktır. Bilgisayarınızı açık unutmanıza karşı önlem olarak şifreli ekran koruyucu kullanabilirsiniz.

7.Kredi kartı bilgilerini yazarken ekranınızı birinin görmediğinden emin olun.

8.E-posta içinde bulunan kısa yol link'lerine dikkat edilmelidir. Bağlanmak istediğiniz internet sitelerinin web adreslerini, adres çubuğuna yazarak bağlantı sağlamanız daha güvenlidir. Örneğin: e-BUSKİ hizmetine girerken www.buski.gov.tr adresini, adres çubuğuna yazarak girin. Gelen e-postaların içinde bulunan link'lere tıklayarak ulaştığınız sayfaların ulaşmak istediğiniz sayfa olduğuna emin olun. Bu linklere tıkladığınızda, linkte görünen adrese ulaştığınızı sanmanıza rağmen, aslında oluşturulmuş sahte bir siteye yönlendirilebilirsiniz.

9.Tanımadığınız kişilerden gelen veya konu kısmı anlamsız e-postalardaki ekli dosyaları açmayın. Bu tarz mesajlar virüs içerebilir. Tanıdığınız bir kişinin de bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir. Konu ve içeriği size anlamsız gelen bir mesaj, tanıdığınız bir kişiden de gelse, mesajın içinde ekli dosya varsa bu dosyayı açmayın, mesajı silin. Ekli dosyayı mutlaka açmanız gerekiyorsa, dosyayı öncelikle bir antivirüs programının taramasından geçirin.

10.Bilgisayarınızda kullandığınız programların lisanslı olması güvenlik açısından önemlidir. Kullandığınız ücretli programların lisanslı programlar olması bilgisayarınızın güvenliği açısından önemlidir. Korsan yazılımların kullanımı kanuni olarak yasak olduğu gibi, güvenlik açısından da riskleri bulunmaktadır.

11.İnternet sitelerinden yüklenen yazılımlara dikkat edilmelidir. Bazı internet sitelerine girildiğinde bilgisayarınıza bazı yazılımlar yüklenmek istendiğine dair uyarı gelebilir. Bu yazılımlar kesinlikle bilgisayarınıza yüklenmemelidir. Bu tip yazılımlar bilgisayarınıza yüklediğinizde, siz farkında olmadan tüm bilgilerinize virüs bulaştırabilir veya bu bilgilerin başka kişilerin eline geçmesine neden olabilirler.

12.Bilgisayarınızdaki kullanıcı adınız (user name) size özel ve şifresi en az 6 karakter olmalıdır. Bilgisayarınızın varsayılan kullanıcı adı “Administrator” dır. Herkesçe bilinen bu kullanıcı adının, kolay tahmin edilemeyecek bir ad ile değiştirilmesi güvenlik açısından faydalı olacaktır. Bilgisayarın ilk kurulumunda şifre alanı boş bırakılmamalıdır. Şifre en az altı karakterden oluşmalıdır. Bilgisayar açıldıktan sonra klavyede Esc (escape) tuşuna basılarak şifre kullanılmadan bilgisayarı kullanmaya başlanılmamalıdır.

13.Bilgisayarınıza Antivirüs programı kurulmalıdır. Virüs ve Trojan tarzı programlar bilgisayarınıza bulaştığında bilgilerinize zarar verebilir veya bilgilerinizin başla kişilerin eline geçmesine neden olabilirler. Bu tip zararlı programlardan korunmak için antivirüs programı kurulmalı ve bu program her zaman açık bırakılmalıdır. Programın güncellemelerinin düzenli olarak yapılması yeni çıkan virüs veya trojanlara karşı korunmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle, antivirüs programınızı belirli aralıklar ile en az haftada bir veya basında haber çıkarsa hemen güncellemeniz gerekmektedir.

14.Bilgisayarınıza kişisel güvenlik duvarı (firewall) programı kurulmalıdır. Güvenlik duvarı, bilgisayardan dışarıya veya dışarıdan bilgisayara aktarılan veri akışını denetleyen bir programdır. Kullanıcının bilgisi dışında bilgisayarda bulunan bir dosyanın veya bilginin başka bir kullanıcıya yollanmasını ya da bilgisayara uzaktan erişilmesini ve bilgisayarın ele geçirilmesini engeller.

15.Bilgisayarınıza güvenlik güncellemeleri (Patch, Service Pack) yüklenmelidir. Bilgisayarınızın güvenliği için yetkili sitelerce (www.microsoft.com gibi) duyurulan yama (patch) ya da servis paketi (service pack) adı verilen güvenlik programlarını takip etmeniz ve bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.

16.Güvenliği sağlayacak, olabildiğince yeni işletim sistemleri kullanılmalıdır. Eski işletim sistemlerinin güvenlik açıklarının kapatılması güç olmakta veya bazıları kapatılamamaktadır. Bu nedenle, en yeni (en son çıkan) işletim sistemlerinin kullanılması önerilmektedir. (Örneğin; çok fazla güvenlik açığı bulunduğu bilenen Windows 95, Windows 98 gibi işletim sistemlerinin kullanılmaması önerilmektedir.)

17.Bilgisayarınızı paylaşıma (Share) açmayınız. Bilgisayarınızda bulunan bir dosyayı başka kişi/kişiler ile paylaşmanız gerektiğinde, paylaşım hakkı kişi bazında verilmeli ve iş gereği ortadan kalktıktan hemen sonra paylaşım hakkı kapatılmalıdır. Kişi bazında paylaşım yerine herkese paylaşım (everyone) yetkisi verilirse, isteyen herkes bilgisayarınıza erişme yetkisine sahip olacaktır. Saygılarımızla, BUSKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanlığı buskihizmet@buski.gov.tr


İNTERAKTİF İŞLEMLER
Fatura Ödeme
Fatura İtiraz
Borç Sorgulama
Arıza Kayıt
Arıza Takip
Kaçak Su İhbar

BURSA SU ONLINE
Borç Sorgulama
Fatura Ödeme
Fatura İtiraz
Arıza Kayıt
Arıza Takip
Kaçak Su İhbar
Bilgi Edinme
Öneri & Şikayet

 


Kategori: Fatura Sorgulama / Su Borcu Sorgulama

Etiketler: Bursa Su Faturası Sorgulama, Buski Su Borç sorgulama, BursaSu Fatura, Bursa Su Borç


Yorumlar

mustafa özer    12.12.2014 06:10:34

Su fatura borcunu öğrenmek istiyorum.Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu:


 
 
 
REKLAM
 
 
Ana Sayfa | Turkcell | Avea | TTNET | Turk Telekom | Digiturk | İSKİ | İGDAŞ | Ayedaş | Maliye | Vodafone | D-Smart | AÖF | KPSS | PTTGizlilik | İletişim
© Copyright 2013 Fatura Sorgulama-X. Tüm Hakları Saklıdır.