Başkent Elektrik Fatura Sorgulama ve Ödeme

 

Başkent Elektrik Fatura Borcunuzu öğrenmek ve ödemek için Tıklayınız

Enerjisa online işlem sayfasından kullanıcı girişi yaparak Ankara, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Kırıkkale ve Çankırı illeri için fatura ve borç sorgulayabilirsiniz.

Online işlem merkezi Başkent Elektrik Dağıtım bölgesini kapsayan tüm illerdeki (Ankara, Zonguldak, Kastamonu, Bartın, Karabük, Kırıkkale, Çankırı) kullanımına açılmıştır.

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: Başkent Elektrik Fatura Sorgulama, Başkent Elektrik Borç Sorgulama, Başkent Elektrik Fatura ödeme, Başkent Elektrik Müşteri Hizmetleri

 

Ucuz Elektrik

 

Başkent Elektrik Hakkında

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Türkiye’nin en büyük elektrik dağıtım bölgelerinden biri olarak, başta Ankara olmak üzere, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Zonguldak, Kastamonu, Bartın merkezlerinde 3 milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en büyük sanayi ve finans topluluklarından Sabancı Holding ve Avusturya’nın enerji lideri Verbund ortaklığında faaliyetlerini sürdüren ENERJİSA Elektrik Dağıtım A.Ş., 28.01.2009 tarihi itibariyle Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin, %100 oranındaki hissenin blok satışıyla, işletme hakkını devralmıştır.

ENERJİSA , hizmet kalitesini artırarak, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’yi, müşteri memnuniyeti ve operasyonel kalite olarak Avrupa’ya örnek teşkil edecek bir hizmet kuruluşu yapmayı hedeflemektedir.

1994

Türkiye Elektrik Kurumu (TEK), Bakanlar Kurulu’nun kararı ile TEAŞ ve TEDAŞ adı altında iki ayrı İktisadi Devlet Teşekkülü olarak yeni bir yapılanmaya tabi tutulmuş, buna bağlı olarak da Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) tüzel kişiliğine kavuşturulmuştur.

TEDAŞ Müesseseleri olarak varlıklarını il düzeyinde sürdüren Ankara ve Kırıkkale Elektrik Dağıtım Müesseseleri, TEDAŞ'a bağlı ortaklık halinde, Başkent Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (Başkent EDAŞ) dönüştürülmüştür.

1995

Yüksek Planlama Kurulu'nun kararı ile Başkent EDAŞ, 3.10.1995 tarihinde 50388 no ile Ticaret Sicili’nde tescil edilmiş, tüzel kişilik kazanarak faaliyetine başlamıştır.

2004

Başkent EDAŞ, T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nca, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde, %100 oranındaki hissenin blok satışı yöntemi ile özelleştirilme kapsamına alınmıştır.

2005

Kastamonu Elektrik Dağıtım Müessesesi, Başkent EDAŞ’a bağlanmıştır.

Karaelmas EDAŞ, Başkent EDAŞ ile birleştirilmiştir.

Yeni eklenen bölgelerle birlikte Başkent EDAŞ Ankara, Bartın, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak olmak üzere, toplam 7 ilde hizmet veren, Türkiye’nin en büyük dağıtım bölgelerinden biri olmuştur.

2009

”Sabancı Verbund ortak girişimi, 1 Temmuz 2008 tarihinde Başkent EDAŞ’ın yüzde 100 hisselerinin blok satışı yöntemiyle gerçekleşen özelleştirme ihalesini kazandı. Başkent EDAŞ hisselerinin Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye devri 28 Ocak 2009 tarihinde gerçekleşti.”
Kategori: Fatura Sorgulama > Elektrik Fatura Sorgulama

Etiketler: Başkent Elektrik Fatura Sorgulama, Başkent Elektrik Borç sorgulama, Başkent Elektrik Fatura Ödeme, Başkent Elektrik Borç


Yorumlar

recep  22.05.2014 11:05:23

Kiracılarımın elektrik faturasını ödeyip ödemediğini sorgulayamıyorum. Eskiden abone nosunu girince öğrenebiliyorduk. Bunu öğrenmenin ne sakıncası olabilir ki. Zaten ödenmeyince 2-3 faturadan sonra kesmiyormusunuz. O zaman cümle alem duyuyor. Önemli olan borç birikmeden kontrol edip ödenmesini sağlamak değil mi.


mehmet  09.06.2014 11:14:32

Fatura sorgulamaya ulaşmak mümkün değil.


Serdar Yılmaz  20.10.2014 22:24:11

Benim borcumu benden saklayan bir kurumun amacı ne olabilir ki anlam veremiyorum. Sanki devlet sırrı. Bi fatura öğrenecez 9 dereden su getiriyorlar.


ali  02.01.2015 20:18:45

Fatura borç servisine niçin ulaşılamıyor?


halil  15.01.2015 11:36:08

Fatura borç servisine neden ulaşılamıyoruz?


mustafa turgay  16.03.2015 19:07:19

Son fatura bilgisini öğrenmek istiyorum.
Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu: