BALIKESİR SU FATURASI SORGULAMA - BASKİ SU BORÇ ÖDEME

 

Kurum : BALIKESİR BELEDİYESİ (BASKİ)

Lütfen Abone No giriniz.

Abone No :

BASKİ su faturası sorgulama işlemi ve fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Bu bölümden yapabileceğiniz işlemler: Balıkesir Su Fatura Sorgulama, Balıkesir Su Borç Sorgulama, Balıkesir Su Fatura ödeme, Balıkesir Su Müşteri Hizmetleri, Balıkesir Su Fatura ödeme noktaları işlemleri

Su Faturaları, 6 Bankadan “Otomatik Ödeme Talimatı” ile Ödenebiliyor 18/10/2005-00:00:00

Balıkesir Belediyesi, su faturalarının banka hesaplarından “Otomatik Ödeme Talimatı” ile ödenebilmesi için 6 banka ile protokol imzaladı. Yeni uygulamadan yararlanmak isteyenlerin, Belediye’nin anlaşma yaptığı Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank, Vakıfbank, Oyakbank ya da Akbank’ta hesabı bulunması gerekiyor.

Belediye Bilgi İşlem Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, su faturalarını banka hesabından Otomatik Ödeme Talimatı ile ödemek isteyen su abonelerinin bilmesi gereken hususlar ise şunlar:

1. Otomatik ödeme tahsilatına başlangıç ayı, talimatın bankaya verildiği ayı takip eden bir sonraki aydır. Örneğin, Eylül ayındaki bir talimatın tahsilat başlangıcı Ekim ayı olacaktır. Dolayısı ile, eğer talimatı verdiğiniz ay içerisinde ödenmemiş faturanız varsa, bu fatura belediyemiz veznelerine ödenecektir.

2. Bankanız tarafından talimatınızın işleme alındığı ayda ve sonraki aylarda bankanızca ödenecek son faturanız, mükerrer ödemeyi engellemek amacıyla, sistemimiz tarafından kilitlenecek ve bankanız dışında herhangi bir yerden tahsilatı yapılamayacaktır.

3. Tahsilatın bankaca yapılmasından sonra, ödenmemiş olan ve sistemce kilitli bulunan faturalar ise, en fazla 2 gün sonunda kilit kaldırılacak ve Belediyemiz veznelerince tahsiline açılacaktır.

4. Vatandaşlarımızın herhangi bir nedenle aboneliklerini kapatmaları veya abone değişikliği yaptırmaları gerektiğinde, öncelikle otomatik ödeme talimatı verdikleri bankalarına giderek, ilgili Abone Numarası’na yönelik talimatı iptal ettirmeleri, daha sonra da bankadan aldıkları iptal yazısı ile Belediyemize müracaat etmeleri gerekmektedir. Aksi taktirde banka, kendisinden sonra aynı numaraya abonelik kaydı yaptıracak olan başka birisine ait su faturasını tahsil etmeye devam edecektir. Bu konuda herhangi bir yanlışlığa ve mağduriyete yol açılmaması bakımından, abonelik değişikliğinde, bankaya giderek otomatik ödeme talimatının iptal edilmesi ve iptalin Belediyemize bildirilmesi önem arzeden bir husustur.

5. Otomatik Ödeme Talimatı’nın verilmesi ve iptali işlemleri, tamamıyla anlaşma yapılan bankalara aittir. Herhangi bir nedenle sehven yapılmış olsa bile, hatalı bir talimat onayı da, yine ilgili banka tarafından çözümlenecektir. Belediyemizin hiçbir şekilde, bu konuda talimat verme ya da iptal etme veya hatalı talimatları düzeltme yetkisi bulunmamaktadır.

Su faturaları için Otomatik Ödeme protokolü imzalanan bankalar:
Yapı Kredi - İş Bankası - Denizbank - Vakıfbank - Oyakbank - Akbank

 

İNTERAKTİF İŞLEMLER
Fatura Ödeme
Fatura İtiraz
Borç Sorgulama
Arıza Kayıt
Arıza Takip
Kaçak Su İhbar

Balıkesir SU ONLINE
Borç Sorgulama
Fatura Ödeme
Fatura İtiraz
Arıza Kayıt
Arıza Takip
Kaçak Su İhbar
Bilgi Edinme
Öneri & Şikayet


Kategori: Fatura Sorgulama / Su Borcu Sorgulama

Etiketler: Balıkesir Su Fatura Sorgulama, Balıkesir Su Borç sorgulama, Balıkesir Su Fatura Ödeme, Balıkesir Su Borç


Yorumlar

Rıfat kamil kocman  17.09.2015 14:16:36

Su borcu sorgulama.


mustafa atila esendemir  17.11.2015 12:10:17

İnternet syfanızdan su borcumu sorgulayamaıyorum yardımcı olurmusunuz
Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu: